Bina Otomasyon Sistemleri

Bina, tesis ve işletmelerde yer alan, HVAC iklimlendirme sistemlerinin bir bina yönetim sistemine entegre edilerek tüm sistem elemanlarının, merkezi bir otomasyon sistemi üzerinden takip ve kontrolünün yapılması sağlanmaktadır.

Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sistemlerde, tüm dünyada yaygın bir şekilde uygulanmakta olan «Tridium/ Niagara» temelli cihazlar kullanılarak merkezi bina otomasyon sistem kurulumu sağlanmaktadır.

  • Otomasyon sistem tasarımı ve projelendirilmesi,
  • Sistemde kullanılacak tüm otomasyon malzeme ve bileşenlerinin tedariği,
  • Gerekli olan otomasyon kontrol panolarının (DDC – MCC) tedariği,
  • Kurulum aşamasında gerekli olan saha süpervizyon hizmetleri,
  • Kullanıcı Web ara-yüzü ve Scada ekranlarının geliştirilmesi,
  • İzleme ve kontrolü istenen cihazların merkezi otomasyon sistemine entegrasyonları,
  • Sistem kurulumu ve devreye alma mühendislik hizmetleri

BİNA OTOMASYON SİSTEMİ NETWORK ALT YAPISI ÖRNEK ŞEMA

JACE 8000

JACE 8000, bir çok çeşitlilikteki cihaz ve alt sistemlerin bağlanarak kontrol edilebildiği, gömülü lot kontrolörü ve server sunucu platformudur ve Niagara Framework tabanlı son sürüm Niagara 4 ile çalışmaktadır. Internet bağlantısı ve web sunucusu yetenekleri ile birlikte tüm otomasyon alt sistemlerinin denetlenmesi ve kontrolü, veri kayıtları/ transferleri, alarm takibi, gerçek zamanlı kontrol yönetimi gibi tüm otomasyon sistemlerinin yönetimini sağlamaktadır.

Ethernet veya kablosuz LAN aracılığıyla veya uzak internet bağlantısı yapılarak, oluşturulan zenginleştirilmiş grafik ekranlar ve veriler, standart bir web tarayıcısına aktarılarak görüntüleme, kontrol ve takibinin yapılması sağlanabilmektedir.

BİNA OTOMASYON SİSTEMİ – ÖRNEK EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

HİZMETLERİMİZ

Hemen Arayın
WhatsApp